Sıkça Sorulan Sorular

Kimler yaşam koçluğu hizmeti alabilir?
Her yaş grubu yaşam koçluğu hizmeti alabilir. Günümüzde özellikle öğrenciler, eğitimciler, aileler, yöneticiler, sağlıklı beslenmeye özen gösteren kişiler, sağlam psikolojiye itina gösteren ve yardım almak isteyen çoğu kişi yaşam koçluğu hizmeti almaktadır.
Neden yaşam koçluğu hizmeti almalıyım?
Aklınıza takılan, bazen kendinize itiraf edemediğiniz gerçekler, kavramakta zorlandığınız konular bilinç altınızda takılı kalmış olabilir. Yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, sorunu kendinizin halledebileceğine inanıyorsanız kesinlikle yaşam koçluğu hizmeti almalısınız.
Kimler Diyetisyenlik Hizmeti alabilir?
Sağlıklı formda olmak isteyen her yaş grubu diyetisyenlik hizmeti alabilir. Kilo almak, kilo vermek, daha sağlıklı olmak isteyen herkes beslenme ve diyetisyenlik hizmeti almalıdır.
Online hizmet nedir?
Kişinin uzaktan temasla aldığı hizmeti ifade etmektedir.
Neden online hizmet tercih edilebilir?
Bazen hayatın akışı içerisinde zamanı programlayamama problemi yaşarız, veya zamanımızı daha çoklarımıza ayırmak isteriz. Bazen de karşımızdaki ile yüzyüze görüşerek iletişim kuramayız ama bir yerden başlamak isteriz. Bunlar ve bunlar gibi daha birçok etkenden dolayı online hizmetler çok popüler olmaya başlamıştır. Bizler de zamana ayak uydurup, sizlere online hizmeti de sunmayı tercih ettik.
Birebir seanslar nerede yapılır?
Yüzyüze gerçekleştirdiğimiz seansları hayatın akışında olabilmesi için hizmet almak istediğiniz kapsama uygun mekanlarda gerçekleştirmeyi tercih ediyoruz.
Kaç seans hizmet almalıyım?
Yaşam koçluğu kapsamında en etkili sonuç için ön görüşmeden sonra seans sayısına tahmini karar verebilmekteyiz. Ancak tecrübelerimiz ve olasılıklar göstermiştir ki seans sayısı en az 3 olmalıdır. Beslenme ve diyet hizmeti kapsamında ise kişinin hedefi, sağlık raporları ve durumu incelenerek seans sayısına karar verilecektir.
1 seans süresi ne kadardır?
Yaşam koçluğu için seans süreci 1 saatle sınırlı kalmaktadır. Özel durumlarda seans süreci koçumuz tarafından düzenlenebilir. Diyetisyenlik hizmetinde ise seans süreci, diyetisyenimizin, danışanına uygun gördüğü kadardır.
Seanslar nasıl ilerler?
Yaşam koçluğunda seansta danışan/hizmet alan birey dinlenir, konu çerçevesi belirlenir ve seans süreci başlar. Diyetisyenlik hizmetinde ise danışanın sağlık raporları istenir, incelenir, özgeçmişi dinlenir, hedefleri belirlenir ve seanslar başlar. Seanslar bazen soru cevap, bazen dinleme, bazen karşılıklı sohbet, kimi zaman da rollerin değiştirilmesiyle ilerlemektedir.
Aktivitelerden nasıl haberdar olabilirim?
Aktivitelerden, sosyal sorumluluk projelerinden haberdar olmak için yaşamkocuyuz üyesi olabilir, iletişim bölümünden mail atarak kayıt yaptırmak isteyebilirsiniz. Bu şekilde sizlere göndereceğimiz iletilerle aktivitelerimizden haberdar olabilirisiniz.
Yaşamkocuyuz’a nasıl üye olabilirim?
İletişim bölümündeki adreslerden üye olmak istediğiniz belirterek, mail veya telefon numaranızı paylaşarak üye olabilirsiniz.
Yaşamkocuyuz’a üye olmak ücretli midir?
Hayır, üye olmak ile ücret talep edilmez.
Etik kurallar dikkate alınır mı?
Seanslarda danışan, hizmet alan kişilerin bilgileri harici kişi veya kurumlarla asla paylaşılmaz. Her konu ve bilgi 2 kişi arasında kalır.